https://msolarlublin.pl/lib/sx6y32/Logo-M-Solar-jtx67gn5.jpg

W zakres naszej usługi wchodzi dobór, dostawa i montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta składającej się z :

  • Panele fotowoltaiczne
  • Inwerter z modułem wi-fi
  • Konstrukcja mocująca, stelaże z aluminium i stali nierdzewnej, klemy anodyzowane
  • Okablowanie solarne
  • Okablowanie po stronie AC
  • Niezbędne zabezpieczenia po stronie stało i zmiennoprądowe
  • Wyrównanie potencjałów
  • Uziemienie konstrukcji
  • Pomiary elektryczne, konfiguracja i testy systemu
  • Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do podłączenia instalacji fotowoltaicznej przez zakład energetyczny

M-Solar występujący w roli pośrednika kredytowego informuje swoich Klientów o możliwości skorzystania z propozycji kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A., udostępnia swoim Klientom wniosek o kredyt na zakup towarów i usług oraz przyjmuje oświadczenia o odstąpieniu od umów o kredyt na zakup towarów i usług  zawartych przez Santander Consumer Bank S.A. za pośrednictwem M-Solar.

Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Decyzja o przyznaniu i warunkach kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta zostanie podjęta przez Bank. Szczegóły na www.santanderconsumer.pl

Skorzystaj z wygodnego systemy zakupu instalacji fotowoltaicznej na raty

Panele fotowoltaiczne z dofinansowaniem 5000 PLN

 

 

Darmowa energia ze słońca

 

 

Instalacja fotowoltaiczna w systemie ratalnym

 

 

Darmowa energia ze słońca

 

 

Inwertery sieciowe Solis 3PxK-4G.  Inwertery cechują się wysoką sprawnością, niezawodnością i dzięki zastosowaniu chłodzenia konwekcyjnego cichą pracą. Inwertery Solis mogą być montowane wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. W standardowej ofercie występują urządzenia obsługujące instalacje w zakresie od 2 kW do 40 kW.

Monokrystaliczny panel fotowoltaiczny JA Solar JAM60S20-380/MR-BF . Panel zbudowany jest z multibusbarowych ogniw PERC ciętych na pół. Moduł o mocy 380W , cechujący się podwyższoną sprawnością na poziomie 20,3 %.  Panel posiada czarną ramkę.

W naszej ofercie polecamy instalacje oparte na renomowanych urządzeniach

Naszym klientom proponujemy kompleksową usługę doboru, dostawy, montażu i uruchomienia kompletnej instalacji fotowoltaicznej, ze wszystkimi wymaganymi urządzeniami oraz dokumentacją niezbędną do zgłoszenia instalacji w Zakładzie Energetycznym.

Jeśli interesuje Cię orientacyjny koszt instalacji fotowoltaicznej skorzystaj z formularz wyceny.

Ulga termomodernizacyjna to  ulga odliczana od podstawy obliczenia podatku. Odlicza się wydatki poniesione na termomodernizację domu, w tym na panele fotowoltaiczne.  Ulga przysługuje właścicielom i współwłaścicielom domów jednorodzinnych. Do kosztów zalicza się poniesione wydatki na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z termomodernizacją i instalacją fotowoltaiczną. Odliczamy całą kwotę wydatków, ale nie może ona przekroczyć 53 tys. zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć.  

Można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i jednocześnie wziąć dotację z programu Mój Prąd. Należy jednak pomniejszyć kwotę do odliczenia o otrzymaną dotację z programu "Mój Prąd".

Co ważne panele fotowoltaiczne nie muszą być montowane na budynku mieszkalnym,  ale też mogą być zamontowane, np. na garażu, budynku gospodarczym czy gruncie. Ważne, by panele fotowoltaiczne służy budynkowi mieszkalnemu.

 

 

 

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami

W naszej ofercie możemy zaproponować szeroką gamę paneli fotowoltaicznych oraz inwerterów renomowanych producentów, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klientów.

Zapewniamy kompleksową obsługę oraz profesjonalny montaż.

Instalacje wykonujemy również z materiałów powierzonych przez klienta. Wykonujemy instalacje na budynkach mieszkalnych, gospodarczych, halach produkcyjnych i gruncie.

Dlaczego instalacja fotowoltaiczna z M-Solar?

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Panele fotowoltaiczne

Aby otrzymać prąd ze słońca potrzebujemy ogniw fotowoltaicznych, które w celu większych uzysków łączymy w w moduły fotowoltaiczne (panele fotowoltaiczne). W ogniwach, które zbudowane są z materiału półprzewodnikowego (krzemu) pod wpływem promieniowania słonecznego zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały.

Falownik ( inwerter)

Prąd powstały w panelach fotowoltaicznych  zostaje przekazany do falownika (inwertera), którego zadaniem jest przekształcenie go na prąd zmienny czyli taki, który płynie w naszych domowych gniazdkach.

Falownik również spełnia funkcję kontrolną naszej instalacji, na bieżąco monitorując i dostosowując parametry produkowanego prądu oraz wyłącza się w momencie wykrycia awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas użyteczne do analizy działania naszej mikroelektrowni.

Kolejnym niezbędnym urządzeniem jest licznik dwukierunkowy ( wymieniany przez i na koszt zakładu energetycznego), który mierzy ilość energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną oraz ilość energii pobranej z sieci energetycznej.

          Dlaczego?

Prąd produkowany przez instalację fotowoltaiczną jest zużywany na bieżące potrzeby, jednak może się zdarzyć, że energii wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną jest za dużo lub za mało w stosunku do bieżącego zużycia. Jeżeli energii jest za dużo, wówczas jej nadmiar trafia do sieci energetycznej, jeśli jest jej za mało, wówczas brak uzupełniany jest energią z sieci energetycznej. System opustów dla prosumentów , czyli osób które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby, przewiduje możliwość rozliczania z zakładem energetycznym na następujących zasadach:

Dla instalacji fotowoltaicznych o mocy do 10 kWp obowiązuje stosunek 1:0,8 - oznacza to, że możemy odebrać od zakładu energetycznego 80% wyprodukowanej przez nas energii wprowadzonej do sieci ( czyli tej której nie zużyliśmy na potrzeby własne w momencie jej wyprodukowania). Za 1kWh oddany do zakładu odbieramy 0,8 kWh.

Dla instalacji w przedziale mocy od 10 kWp do 50 kWp rozliczenie następuje w stosunku 1:0.7 - co oznacza, że za 1kWh możemy odebrać 0,7 kWh.

Na koniec okresu rozliczeniowego zakład energetyczny zczytuje z licznika dwukierunkowego ilość energii wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną i ilość energii pobranej z sieci, i rozlicza różnicę.
 

Dofinansowanie 5000 PLN do instalacji fotowoltaicznej

Ulga termomodernizacyjna do instalacji fotowoltaicznej

Rządowy program "Mój prąd" pozwala na otrzymanie  dofinansowania do nowej instalacji fotowoltaicznej. 

Szczegóły programu dostępne są na stronie  https://mojprad.gov.pl/

 

 

Instalacja fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie dla domów i firm na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej możesz skutecznie pozyskiwać darmową energię ze słońca.

Lublin i woj. lubelskie mają jedne z najlepszych warunków do korzystania z instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Nasłonecznienie w naszym regionie dochodzi do 1200 kWh/m2, co  sprawia, że wydajność instalacji fotowoltaicznej w Lublinie jest na bardzo wysokim poziomie.

M-Solar proponuje swoim klientom dobór i montaż instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Świadczymy kompleksowe usługi od dostawy po uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z dokumentacją do zakładu energetycznego. 

FOTOWOLTAIKA

Darmowa energia ze słońca

 

 

Instalacja fotowoltaiczna w systemie ratalnym 

 

 

M-Solar logo