Pompy ciepła Euros Energy

Pompy ciepła Bosch

W naszej ofercie znajdują się również inne pompy renomowanych producentów.

W celu doboru odpowiedniej pompy do Twoich potrzeb zapraszamy do kontaktu.

Pompa ciepła to nowoczesne  urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia budynku np. powietrza, gruntu lub wody i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewanie i ciepłej wody użytkowej. Dzięki swojej konstrukcji pompa ciepła wytwarza czystą energię cieplną przy niewielkich nakładach energii elektrycznej, która służy do zasilania sprężarki znajdującej się w pompie.

Pompy ciepła

Pompa typu split - jest to urządzenie, które składa się z dwóch jednostek. Jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Pierwsza zawiera w sobie wentylator, parownik, sprężarkę oraz zawór rozprężny, natomiast jednostka wewnętrzna zawiera skraplacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminujemy straty energii związane z przesyłem jej z zewnątrz do wnętrza budynku. Obie jednostki są połączone ze sobą cienkimi rurkami stanowiącymi część układu termodynamicznego w których krąży czynnik. Tego typu pompy wymagają od instalatora wykonania i połączenia części gazowej oraz dokonania sprawdzenia szczelności połączeń. Urządzenia typu split użytkownik zgodnie z wymaganiami ustawy F-Gaz musi zarejestrować w Centralnym Rejestrze Operatorów.

M-Solar w swojej ofercie montażowej posiada szeroką gamę pomp ciepła typu monoblok jak i split. 

Uproszczony schemat działania pompy ciepła typu monoblok

Bardzo popularnymi pompami ciepła są pompy typu powietrze - woda. Pobierają one energię z powietrza na zewnątrz budynku i za pomocą krążącego w nich czynnika  przekazują ją do systemu c.o. lub c.w.u.

Pompy powietrze - woda dzielą się na dwa rodzaje:

 
Pompa typu monoblok - jest to urządzenie, które w jednej jednostce skupia wszystkie urządzenia niezbędne do ogrzewania c.o. lub c.w.u. (wentylator, parownik, sprężarka, zawór rozprężny oraz skraplacz) i jest montowana na zewnątrz budynku. Oznacza to, że wymiennik ciepła również znajduje się w jednostce zewnętrznej, a ciepło za pośrednictwem rur przekazywane jest bezpośrednio do systemu c.o. lub c.w.u. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie jest w całości hermetyczne i nie wymaga od użytkownika rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów ( wymogi ustawy F-Gazowej). Rozwiązanie takie może jednak generować pewne straty energii na przesyle z zewnątrz do wnętrza budynku.
Uproszczony schemat działania pompy ciepła typu split
Pompy ciepła Bosch

Szafy hydrauliczne iZZiFAST w swojej obudowie zawierają wszystkie niezbędne elementy wraz z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej niezbędne do funkcjonowania c.o. i c.w.u. w budynku mieszkalnym.

Proponujemy również kompleksowe rozwiązanie montażu pompy ciepła monoblock wraz ze zintegrowaną szafą hydrauliczną iZZiFAST. Dzięki takiemu rozwiązaniu całą kotłownię możemy zmieścić w jednym urządzeniu.

Szafa hydrauliczna z pompą ciepła
Szafa hydrauliczna z pompą ciepła

Skorzystaj z wygodnego systemy zakupu pompy ciepła na raty

 

Raty na zakup pompy ciepła

M-Solar występujący w roli pośrednika kredytowego informuje swoich Klientów o możliwości skorzystania z propozycji kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A., udostępnia swoim Klientom wniosek o kredyt na zakup towarów i usług oraz przyjmuje oświadczenia o odstąpieniu od umów o kredyt na zakup towarów i usług  zawartych przez Santander Consumer Bank S.A. za pośrednictwem M-Solar.

Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Decyzja o przyznaniu i warunkach kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta zostanie podjęta przez Bank. Szczegóły na www.santanderconsumer.pl

Pompy ciepła Euros Energy

Skontaktuj się z nami

M-Solar Lublin
M-Solar Lublin

ul. J. Barcickiego 6

20-857 Lublin 

Ikona facebook