Ulga termomodernizacyjna to ulga odliczana od podstawy obliczenia podatku. Odlicza się wydatki poniesione na termomodernizację domu, w tym na panele fotowoltaiczne. Ulga przysługuje właścicielom i współwłaścicielom domów jednorodzinnych. Do kosztów zalicza się poniesione wydatki na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z termomodernizacją i instalacją fotowoltaiczną. Odliczamy całą kwotę wydatków, ale nie może ona przekroczyć 53 tys. zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć.
Można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i jednocześnie wziąć dotację z programu Mój Prąd. Należy jednak pomniejszyć kwotę do odliczenia o otrzymaną dotację z programu "Mój Prąd".
Co ważne panele fotowoltaiczne nie muszą być montowane na budynku mieszkalnym, ale też mogą być zamontowane, np. na garażu, budynku gospodarczym czy gruncie. Ważne, by panele fotowoltaiczne służy budynkowi mieszkalnemu.
Dlaczego?
Prąd produkowany przez instalację fotowoltaiczną jest zużywany na bieżące potrzeby, jednak może się zdarzyć, że energii wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną jest za dużo lub za mało w stosunku do bieżącego zużycia. Jeżeli energii jest za dużo, wówczas jej nadmiar trafia do sieci energetycznej, jeśli jest jej za mało, wówczas brak uzupełniany jest energią z sieci energetycznej.
Na koniec okresu rozliczeniowego zakład energetyczny zaczytuje z licznika dwukierunkowego ilość energii wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną i ilość energii pobranej z sieci, i rozlicza różnicę.
Nowe instalacje powstałe po 1 kwietnia 2022r. rozliczane są na nowych zasadach tzw. net-bilingu. Ze szczegółowymi zasadami rozliczeń można zapoznać się
Aby otrzymać prąd ze słońca potrzebujemy ogniw fotowoltaicznych, które w celu większych uzysków łączymy w w moduły fotowoltaiczne (panele fotowoltaiczne). W ogniwach, które zbudowane są z materiału półprzewodnikowego (krzemu) pod wpływem promieniowania słonecznego zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały.
Prąd powstały w panelach fotowoltaicznych zostaje przekazany do falownika (inwertera), którego zadaniem jest przekształcenie go na prąd zmienny czyli taki, który płynie w naszych domowych gniazdkach.
Falownik również spełnia funkcję kontrolną naszej instalacji, na bieżąco monitorując i dostosowując parametry produkowanego prądu oraz wyłącza się w momencie wykrycia awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas użyteczne do analizy działania naszej mikroelektrowni.
Kolejnym niezbędnym urządzeniem jest licznik dwukierunkowy ( wymieniany przez i na koszt zakładu energetycznego), który mierzy ilość energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną oraz ilość energii pobranej z sieci energetycznej.
Naszym klientom proponujemy kompleksową usługę doboru, dostawy, montażu i uruchomienia kompletnej instalacji fotowoltaicznej, ze wszystkimi wymaganymi urządzeniami oraz dokumentacją niezbędną do zgłoszenia instalacji w Zakładzie Energetycznym.
Instalacja fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie dla domów i firm na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej możesz skutecznie pozyskiwać darmową energię ze słońca.
Lublin i woj. lubelskie mają jedne z najlepszych warunków do korzystania z instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Nasłonecznienie w naszym regionie dochodzi do 1200 kWh/m2, co sprawia, że wydajność instalacji fotowoltaicznej w Lublinie jest na bardzo wysokim poziomie.
M-Solar proponuje swoim klientom dobór i montaż instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Świadczymy kompleksowe usługi od dostawy po uruchomienie instalacji fotowoltaicznej wraz z dokumentacją do zakładu energetycznego.
ul. J. Barcickiego 6
20-857 Lublin
W zakres naszej usługi wchodzi dobór, dostawa i montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb klienta składającej się z :
Skorzystaj z wygodnego systemy zakupu instalacji fotowoltaicznej na raty
M-Solar występujący w roli pośrednika kredytowego informuje swoich Klientów o możliwości skorzystania z propozycji kredytu na zakup towarów i usług oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A., udostępnia swoim Klientom wniosek o kredyt na zakup towarów i usług oraz przyjmuje oświadczenia o odstąpieniu od umów o kredyt na zakup towarów i usług zawartych przez Santander Consumer Bank S.A. za pośrednictwem M-Solar.
Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Decyzja o przyznaniu i warunkach kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta zostanie podjęta przez Bank. Szczegóły na www.santanderconsumer.pl