Skontaktuj się z nami

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to system dystrybucji  powietrza z odzyskiem ciepła w budynkach mieszkalnych i lokalach użytkowych . Dzięki zastosowaniu urządzenia jakim jest rekuperator i systemu wentylacji mechanicznej, możemy w skuteczny sposób zapewnić wymianę powietrza, niezbędną do komfortowego  użytkowania budynków. Jednocześnie pozwala to odzyskać ciepło, które  przy "normalnej" wentylacji grawitacyjnej uleciałoby z budynku wraz z wyciąganym zużytym powietrzem. Kolejną zaletą wentylacji mechanicznej jest dostarczanie do pomieszczeń świeżego i czystego powietrza dzięki zastosowanym w rekuperatorze filtrom.

Dla naszych klientów proponujemy nowoczesne rekuperatory reQnet  wraz z montażem systemu wentylacji mechanicznej PE-FLEX 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń i rozwiązań systemowych, zapewniamy szybki i fachowy montaż wentylacji mechanicznej z rekuperacją dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów.

Co wchodzi w skład systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem?

System wentylacji mechanicznej składa się z kilku elementów:

Centrala wentylacyjna - rekuperator - to urządzenie, które zapewnia odpowiednią wymianę powietrza oraz odzysk ciepła.

Kanały wentylacyjne - służą do doprowadzenia i odprowadzenia powietrza z poszczególnych pomieszczeń.

Skrzynki rozprężne - służą do połączenia kanałów wentylacyjnych z anemostatami nawiewnymi i wywiewnymi.

Skrzynki rozdzielne - służą do podłączenia kanałów wentylacyjnych do rekuperatora i swobodne ułożenie systemu kanałów. 

Anemostaty nawiewne/wywiewne - są "ostatnim" elementem instalacji - to z ich pomocą powietrze jest nawiewane lub wyciągane z pomieszczeń.

Do każdego systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją, wykonywany jest indywidualny projekt dostosowany do potrzeb konkretnego budynku.

M-Solar Lublin
M-Solar Lublin

ul. J. Barcickiego 6

20-857 Lublin 

Ikona facebook