https://msolarlublin.pl/lib/sx6y32/Logo-M-Solar-jtx67gn5.jpg

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami

Posiadamy autoryzację na montaż pomp ciepła firmy Bosch.

Powietrzne pompy Bosch to optymalne rozwiązanie zarówno do ogrzewania domu, chłodzenia i przygotowania c.w.u.

Pompy ciepła Bosch wyróżnia unikalny design z możliwością wyboru białego lub czarnego szklanego frontu.

Charakteryzują się wysoką wydajnością i bardzo cichą pracą.

Szafy hydrauliczne iZZiFAST w swojej obudowie zawierają wszystkie niezbędne elementy wraz z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej niezbędne do funkcjonowania c.o. i c.w.u. w budynku mieszkalnym.

Pompa typu split - jest to urządzenie, które składa się z dwóch jednostek. Jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Pierwsza zawiera w sobie wentylator, parownik, sprężarkę oraz zawór rozprężny, natomiast jednostka wewnętrzna zawiera skraplacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminujemy straty energii związane z przesyłem jej z zewnątrz do wnętrza budynku. Obie jednostki są połączone ze sobą cienkimi rurkami stanowiącymi część układu termodynamicznego w których krąży czynnik. Tego typu pompy wymagają od instalatora wykonania i połączenia części gazowej oraz dokonania sprawdzenia szczelności połączeń. Urządzenia typu split użytkownik zgodnie z wymaganiami ustawy F-Gaz musi zarejestrować w Centralnym Rejestrze Operatorów.

Proponujemy również kompleksowe rozwiązanie montażu pompy ciepła monoblock wraz ze zintegrowaną szafą hydrauliczną iZZiFAST. Dzięki takiemu rozwiązaniu całą kotłownię możemy zmieścić w jednym urządzeniu.

Pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne  urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia budynku np. powietrza, gruntu lub wody i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewanie i ciepłej wody użytkowej. Dzięki swojej konstrukcji pompa ciepła wytwarza czystą energię cieplną przy niewielkich nakładach energii elektrycznej, która służy do zasilania sprężarki znajdującej się w pompie.

 

Bardzo popularnymi pompami ciepła są pompy typu powietrze - woda. Pobierają one energię z powietrza na zewnątrz budynku i za pomocą krążącego w nich czynnika  przekazują ją do systemu c.o. lub c.w.u.

Pompy powietrze - woda dzielą się na dwa rodzaje:

Pompa typu monoblok - jest to urządzenie, które w jednej jednostce skupia wszystkie urządzenia niezbędne do ogrzewania c.o. lub c.w.u. (wentylator, parownik, sprężarka, zawór rozprężny oraz skraplacz) i jest montowana na zewnątrz budynku. Oznacza to, że wymiennik ciepła również znajduje się w jednostce zewnętrznej, a ciepło za pośrednictwem rur przekazywane jest bezpośrednio do systemu c.o. lub c.w.u. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie jest w całości hermetyczne i nie wymaga od użytkownika rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów ( wymogi ustawy F-Gazowej). Rozwiązanie takie może jednak generować pewne straty energii na przesyle z zewnątrz do wnętrza budynku.

Wygodne i komfortowe ogrzewanie podłogowe

 

 

Darmowa energia ze słońca

 

 

Panele fotowoltaiczne z dofinansowaniem 5000 PLN

 

 

M-Solar logo